Premier Division 1 Women 2020

Perth, WA

17 Apr - 19 Sep 2020

Local Time 2020-09-22 08:38:56
Senior Womens Outdoor

WSP
HALE
2 - 3
Round Robin
WOL
CUHC
3 - 3
Round Robin
UWA
NCR
1 - 2
Round Robin
YMCC
MELV
0 - 2
Round Robin
VPX
LIONS
2 - 1
Round Robin
LIONS
WSP
3 - 3
Round Robin
CUHC
NCR
4 - 1
Round Robin
VPX
HALE
4 - 0
Round Robin
YMCC
WOL
2 - 4
Round Robin
UWA
MELV
3 - 2
Round Robin
WOL
WSP
1 - 1
Round Robin
VPX
UWA
5 - 0
Round Robin
HALE
MELV
2 - 2
Round Robin
NCR
YMCC
5 - 1
Round Robin
LIONS
CUHC
1 - 1
Round Robin
YMCC
WSP
2 - 5
Round Robin
NCR
WOL
1 - 1
Round Robin
LIONS
UWA
0 - 0
Round Robin
MELV
VPX
1 - 4
Round Robin
HALE
CUHC
1 - 3
Round Robin
MELV
LIONS
2 - 1
Round Robin
CUHC
YMCC
3 - 3
Round Robin
WOL
VPX
3 - 3
Round Robin
NCR
HALE
2 - 1
Round Robin
UWA
WSP
0 - 4
Round Robin
WSP
CUHC
1 - 0
Round Robin
WOL
LIONS
3 - 0
Round Robin
UWA
HALE
1 - 2
Round Robin
YMCC
VPX
1 - 4
Round Robin
NCR
MELV
0 - 1
Round Robin
MELV
WSP
2 - 2
Round Robin
LIONS
YMCC
2 - 1
Round Robin
CUHC
UWA
3 - 0
Round Robin
HALE
WOL
2 - 1
Round Robin
VPX
NCR
4 - 0
Round Robin
YMCC
UWA
0 - 3
Round Robin
WSP
NCR
2 - 1
Round Robin
CUHC
VPX
0 - 2
Round Robin
MELV
WOL
0 - 1
Round Robin
LIONS
HALE
0 - 1
Round Robin
VPX
WSP
3 - 0
Round Robin
LIONS
NCR
2 - 3
Round Robin
UWA
WOL
2 - 3
Round Robin
HALE
YMCC
1 - 2
Round Robin
CUHC
MELV
0 - 4
Round Robin
WOL
YMCC
3 - 3
Round Robin
NCR
CUHC
1 - 5
Round Robin
LIONS
MELV
0 - 5
Round Robin
VPX
WOL
1 - 2
Round Robin
MELV
NCR
6 - 1
Round Robin
YMCC
WSP
1 - 2
Round Robin
CUHC
HALE
3 - 5
Round Robin
VPX
YMCC
9 - 1
Round Robin
WSP
UWA
1 - 4
Round Robin
HALE
LIONS
2 - 1
Round Robin
MELV
CUHC
1 - 1
Round Robin
UWA
VPX
1 - 3
Round Robin
MELV
HALE
3 - 1
Round Robin
NCR
LIONS
4 - 0
Round Robin
WSP
WOL
0 - 1
Round Robin
UWA
YMCC
3 - 4
Round Robin
WOL
UWA
1 - 1
Round Robin
CUHC
LIONS
4 - 1
Round Robin
HALE
NCR
5 - 1
Round Robin
WSP
VPX
4 - 1
Round Robin
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate WILLIAMSON Lisa AUS
Technical Delegate MCGURK DAVY Shayley AUS
Technical Delegate PILCHER Graham AUS
Technical Officer LUGG Ian AUS
Technical Officer KNAPP Shane AUS
Technical Officer STANDLEY Tammy AUS
Technical Officer GILDERS Chris AUS
Technical Officer OGDEN Nicola AUS
Technical Officer CORREIA Jared AUS
Technical Officer DOWNING Jim AUS
Technical Officer BURNETT Garry AUS
Technical Officer BURGES Amanda AUS
Technical Officer BROWNING Lorraine AUS
Judge EDWARDS Madi AUS
Judge WAITE Michael AUS
Judge CONNOLLY Emma AUS
Umpires Manager EDWARDS Angela AUS
Umpire SKIPPINGS Paul AUS
Umpire SMITH-GANDER Maddy AUS
Umpire ALLANSON Sarah AUS
Umpire TATE Matthew AUS
Umpire TODD Kimberleigh AUS
Umpire WILLIS Matt (Core) AUS
Umpire TRIVIC Melissa AUS
Umpire MANDER Dan AUS
Umpire POW Logan AUS
Umpire NUGAWELA Lee AUS
Umpire MIOTTI Andrew AUS
Umpire MCGURK Kobie AUS
Umpire HOOD Sebastian AUS
Umpire GAMBLE Luke AUS
Umpire FOWLIE Tracey NZL
Umpire FOSTER Brodee AUS
Umpire EDWARDS Jess AUS
Umpire DANIELLS Tom AUS
Umpire YOUNG Reece AUS
Appointments
2020-06-26
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 WSP v HALE (Round Robin)
20:30:00
FOWLIE Tracey (NZL) OGDEN Nicola (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-06-27 2020-06-27
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
3 WOL v CUHC (Round Robin)
14:00:00
ALLANSON Sarah (AUS) DOWNING Jim (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
2 UWA v NCR (Round Robin)
16:00:00
SKIPPINGS Paul (AUS) KNAPP Shane (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
2020-06-28 2020-06-28
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
4 VPX v LIONS (Round Robin)
14:00:00
TODD Kimberleigh (AUS) BROWNING Lorraine (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
5 YMCC v MELV (Round Robin)
14:00:00
ALLANSON Sarah (AUS) GILDERS Chris (AUS)
EDWARDS Jess (AUS)  
2020-07-04 2020-07-04
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
7 LIONS v WSP (Round Robin)
14:00:00
FOWLIE Tracey (NZL) DOWNING Jim (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
6 CUHC v NCR (Round Robin)
15:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) LUGG Ian (AUS)
MCGURK Kobie (AUS)  
2020-07-10 2020-07-10
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
12 WOL v WSP (Round Robin)
19:00:00
ALLANSON Sarah (AUS) KNAPP Shane (AUS)
GAMBLE Luke (AUS)  
11 VPX v UWA (Round Robin)
20:30:00
FOWLIE Tracey (NZL) OGDEN Nicola (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-07-11
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
13 HALE v MELV (Round Robin)
17:30:00
FOWLIE Tracey (NZL) BROWNING Lorraine (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-07-12 2020-07-12
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
15 NCR v YMCC (Round Robin)
14:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) DOWNING Jim (AUS)
EDWARDS Jess (AUS)  
14 LIONS v CUHC (Round Robin)
15:30:00
FOWLIE Tracey (NZL) KNAPP Shane (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
2020-07-17
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
16 YMCC v WSP (Round Robin)
19:00:00
EDWARDS Jess (AUS) BURGES Amanda (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-07-18 2020-07-18
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
18 NCR v WOL (Round Robin)
14:30:00
FOWLIE Tracey (NZL) KNAPP Shane (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
17 LIONS v UWA (Round Robin)
15:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) BURGES Amanda (AUS)
GAMBLE Luke (AUS)  
2020-07-19 2020-07-19
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
20 MELV v VPX (Round Robin)
14:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) LUGG Ian (AUS)
MCGURK Kobie (AUS)  
19 HALE v CUHC (Round Robin)
16:00:00
FOWLIE Tracey (NZL) OGDEN Nicola (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-07-25 2020-07-25
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
22 MELV v LIONS (Round Robin)
16:00:00
EDWARDS Jess (AUS) OGDEN Nicola (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
21 CUHC v YMCC (Round Robin)
17:00:00
ALLANSON Sarah (AUS) CORREIA Jared (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-07-26 2020-07-26 2020-07-26
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
24 WOL v VPX (Round Robin)
14:00:00
TRIVIC Melissa (AUS) LUGG Ian (AUS)
MIOTTI Andrew (AUS)  
25 NCR v HALE (Round Robin)
14:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) DOWNING Jim (AUS)
GAMBLE Luke (AUS)  
23 UWA v WSP (Round Robin)
16:00:00
FOWLIE Tracey (NZL) KNAPP Shane (AUS)
POW Logan (AUS)  
2020-08-02 2020-08-02
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
29 YMCC v VPX (Round Robin)
12:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) EDWARDS Madi (AUS) CORREIA Jared (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
30 NCR v MELV (Round Robin)
14:30:00
TRIVIC Melissa (AUS) GILDERS Chris (AUS)
YOUNG Reece (AUS)  
2020-08-09
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
35 VPX v NCR (Round Robin)
14:00:00
SMITH-GANDER Maddy (AUS) EDWARDS Madi (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL) CORREIA Jared (AUS)  
2020-08-15 2020-08-15
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
37 YMCC v UWA (Round Robin)
14:00:00
FOWLIE Tracey (NZL) KNAPP Shane (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
36 WSP v NCR (Round Robin)
15:30:00
TATE Matthew (AUS) LUGG Ian (AUS) BURNETT Garry (AUS)
ALLANSON Sarah (AUS)  
2020-08-21
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
41 VPX v WSP (Round Robin)
20:30:00
TODD Kimberleigh (AUS) WAITE Michael (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
2020-08-23
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
45 CUHC v MELV (Round Robin)
14:00:00
ALLANSON Sarah (AUS) LUGG Ian (AUS)
GAMBLE Luke (AUS)  
2020-08-29
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
47 WOL v YMCC (Round Robin)
14:00:00
POW Logan (AUS) MCGURK DAVY Shayley (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-08-30 2020-08-30
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
49 NCR v CUHC (Round Robin)
14:30:00
FOWLIE Tracey (NZL) EDWARDS Madi (AUS)
FOSTER Brodee (AUS)  
48 LIONS v MELV (Round Robin)
15:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) CONNOLLY Emma (AUS)
GAMBLE Luke (AUS)  
2020-09-01
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
50 VPX v WOL (Round Robin)
20:30:00
TODD Kimberleigh (AUS) BROWNING Lorraine (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
2020-09-02 2020-09-02
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
51 YMCC v WSP (Round Robin)
19:00:00
ALLANSON Sarah (AUS) CONNOLLY Emma (AUS)
GAMBLE Luke (AUS)  
52 MELV v NCR (Round Robin)
19:00:00
FOWLIE Tracey (NZL) LUGG Ian (AUS)
POW Logan (AUS)  
2020-09-03
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
53 CUHC v HALE (Round Robin)
20:30:00
TODD Kimberleigh (AUS) GILDERS Chris (AUS)
HOOD Sebastian (AUS)  
2020-09-05
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
54 VPX v YMCC (Round Robin)
15:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) CORREIA Jared (AUS)
SMITH-GANDER Maddy (AUS)  
2020-09-10
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
46 UWA v VPX (Round Robin)
18:30:00
ALLANSON Sarah (AUS) KNAPP Shane (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
2020-09-12 2020-09-12 2020-09-12
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
59 MELV v HALE (Round Robin)
13:00:00
FOWLIE Tracey (NZL) LUGG Ian (AUS)
HOOD Sebastian (AUS)  
60 NCR v LIONS (Round Robin)
14:30:00
DANIELLS Tom (AUS) EDWARDS Madi (AUS)
MANDER Dan (AUS)  
58 WSP v WOL (Round Robin)
15:30:00
HOOD Sebastian (AUS) KNAPP Shane (AUS)
FOWLIE Tracey (NZL)  
2020-09-13
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
61 UWA v YMCC (Round Robin)
14:30:00
SMITH-GANDER Maddy (AUS) CONNOLLY Emma (AUS)
TODD Kimberleigh (AUS)  
2020-09-20
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
65 WSP v VPX (Round Robin)
14:00:00
TODD Kimberleigh (AUS) OGDEN Nicola (AUS)
TATE Matthew (AUS)